Puchar Zakładów Pracy

by

Kategoria Aktualności

Opublikowano 4 września 2017

W dniu 2 września na Strzelnicy Sportowej w Głogówku rozegrano zawody finałowe Pucharu Zakładów Pracy. Do rywalizacji sportowej stanęły czteroosobowe drużyny reprezentujące MULTiTEX, MURARSTWO BOB, MORAWIEC – TRANSPORT, M&W BRUKARSTWO i po raz pierwszy zawodnicy firmy BARNERT. Strzelano z karabinka sportowego i karabinka pneumatycznego. Każdy z zawodników oddawał po 20 strzałów ocenianych z każdej broni. O zwycięstwie indywidualnym decydowała suma zdobytych punktów z majowych eliminacji i wrześniowego finału. Do klasyfikacji drużynowej wliczane były najlepsze wyniki trzech zawodników z każdej drużyny także z maja i września. W obydwu klasyfikacjach walka o podium trwała od początku do końca zawodów. Różnice punktowe między zawodnikami i drużynami po eliminacjach majowych były bardzo niewielkie.

Klasyfikację drużynową wygrał MULTiTEX ( M. Morawiec, W. Kunert, Ł. Kunert, M. Rebech ). Kolejne miejsca zajęły MURARSTWO BOB ( S. Lorenc, Sł. Lorenc, J. Puchalski ) oraz MORAWIEC TRANSPORT ( M. Kisiński, G. Dzierza, T. Morawiec , L. Tabor ).
Firma MULTiTEX puchar zdobyła po raz drugi z rzędu i jeśli w przyszłym roku wygra po raz trzeci to dołączy do grona firm , które puchar przechodni mają na własność. Wcześniej udało się to tylko firmom MURARSTWO BOB (2004 r. ) i XBUD ( 2014 r. ). Klasyfikację indywidualną wygrał Michał Morawiec ( MULTiTEX ) 718 pkt. Drugie miejsce zajął Sławomir Lorenc ( MURARSTWO BOB ) 699 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Waldemar Kunert ( MULTiTEX ) 687 pkt.