Otwarte Mistrzostwa Polski Air Benchrest

by

Kategoria Aktualności,Galeria

Opublikowano 19 września 2017

W dniach 16-17 września na Strzelnicy Sportowej w Głogówku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski Air Benchrest. Zawody zostały zorganizowane przez Bractwo Strzeleckie w Głogówku , honorowy patronat nad mistrzostwami objął Burmistrz Głogówka. W trakcie dwudniowych zmagań strzeleckich rywalizowano w 4 dyscyplinach rozgrywanych na dystansach 25 i 50 metrów. Organizatorzy zawodów zadbali nie tylko o odpowiednią oprawę zawodów lecz także o warunki atmosferyczne. A te w przypadku strzelań pneumatycznych mają bardzo duże znaczenie i oczywiście wpływają na wyniki uzyskiwane przez zawodników. Pomimo padającego deszczu udało się „okiełznąć” wiatr. Na strzelnicy kręciło tylko momentami co przy bardzo dobrej dyspozycji zawodników przełożyło się na wiele rekordowych wyników. Z kronikarskiego obowiązku należy wymienić tych zawodników którzy strzelili komplet punktów czyli 250 na 250 możliwych. Wyniki te uzyskali w konkurencji 25M LV Rafał Kłapkowski 1 seria, Mariusz Kostelnik 3 i 4 seria i Henryk Kozioł 2 seria. Po długich i wyczerpujących zmaganiach strzeleckich – w każdej z konkurencji zawodnicy oddawali po 100 ocenianych strzałów wyłoniono zwycięzców Otwartych Mistrzostw Polski. W konkurencji 25M Light Varmint (19 zawodników ) Mistrzem Polski został Rafał Kłapkowski 994 pkt, drugi był Mariusz Kostelnik 990 pkt trzecie miejsce zajął Tomasz Leśny 986 pkt. W konkurencji 50 M Light Varmint ( 16 zawodników ) tytuł mistrzowski przypadł Rafałowi Kłapkowskiemu 906 pkt. Tuż za nim uplasowali się Krzysztof Siuda 905 pkt i Mariusz Kostelnik 902 pkt. Konkurencję 50M Heavy Varmint ( 10 zawodników ) wygrał Krzysztof Siuda 900 pkt. Kolejne miejsca zajęli Bartłomiej Figas 888 pkt i Mariusz Kostelnik 881 pkt. Mistrzem Polski w kategorii OPEN został reprezentujący Bractwo Strzeleckie w Głogówku Gerard Cebula 981 pkt . Drugie miejsce zajął Mariusz Sobolewski 973 pkt. Trzeci był Seweryn Tchórzewski 931 pkt. Gerard Cebula otrzymał także specjalną nagrodę za zdobycie największej liczby centralnych dziesiątek w strzelaniu OPEN ( w 100 strzałach miał ich 44 ). Zwycięzcy zawodów otrzymali pamiątkowe puchary i medale. Zdobywcy czwartych miejsc otrzymywali na osłodę porażki pudełko ciastek z głogóweckiego Piasta.