Strzeleckie zawody z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości

by

Kategoria Aktualności,Galeria

Opublikowano 3 grudnia 2018


Bractwo Strzeleckie bardzo aktywnie włączyło się w obchody 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. W dniach od 7 do 11 listopada na Strzelnicy Sportowej Bractwa zorganizowano następujące zawody strzeleckie.
W dniach 7 i 8 listopada wraz z Zespołem Szkół w Głogówku zorganizowano Turniej Strzelecki dla Niepodległej. W pierwszy dniu w turnieju rangi wojewódzkiej rywalizowały szkoły ponadgimnazjalne województwa opolskiego. Zawody rozegrano w kategoriach dziewcząt i chłopców , drużynowo ( trzyosobowe zespoły ) i indywidualnie. W zawodach udział wzięło 53 zawodników i zawodniczek. W drugim dniu zawodów w turnieju regionalnym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Głogówek i ościennych gmin. W zawodach rozgrywanych na takich samych zasadach jak poprzedniego dnia – strzelanie z karabinka sportowego i pneumatycznego udział wzięło 52 zawodników i zawodniczek. Wyniki klasyfikacji drużynowej i indywidualnej w załączeniu.

W dniu 11 listopada wzorem lat ubiegłych zorganizowano zawody strzeleckie dla mieszkańców gminy Głogówek. Tradycyjnie rywalizowano w strzelaniu z karabinka pneumatycznego w czterech kategoriach wiekowych. Pierwszą najważniejszą kategorię zawodników stanowiły dzieci do lat 7, następna to dzieci od 7 do 13 lat, młodzież do lat 17 i dorośli. W zawodach wzięło udział 76 zawodników i zawodniczek. Zwycięzcy konkurencji otrzymali pamiątkowe medale wydane przez Ligę Obrony Kraju z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zawodnicy którzy zajęli drugie i trzecie miejsce otrzymali pamiątkowe jubileuszowe kubki wydane przez Bractwo na 20 lecie jego reaktywacji. Najlepsi zawodnicy zawodów to :
w kategorii najmłodszych Nikodem Wawrzyniak , Dominik Maruszek i Melania Poremba
w kategorii 7 do 13 lat Tomasz Pawliczek, Radosław Święs i Emilian Sopata
w kategorii 13 do 17 lat Marek Pawliczek, Kamila Poremba i Nikola Białek
w kategorii powyżej 17 lat Michał Karel, Daniel Poremba i Ewa Rajchel


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *