Koniec wakacji na strzelecko

by

Kategoria Aktualności

Opublikowano 1 września 2017

Zgodnie z kalendarzem strzeleckim okres wakacyjny to czas wypoczynku dla sędizów oraz uczestników zawodów organizowanych na Strzelnicy Sportowej w Głogówku. Obiekt wykorzystywany był na zgrupowania kadry juniorów Opolszczyzny . W lipcu szlifowano formę na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. W sierpniu trenerzy kadry wojewódzkiej przygotowywali młodych adeptów strzelectwa sportowego do Mistrzostw Polski. Pod koniec sierpnia Strzelnica znów ożyła, bowiem w ostatnim tygodniu wakacji odbyły się trzy duże imprezy strzeleckie.

25 sierpnia Bractwo Strzeleckie zorganizowało zawody z okazji końca wakacji. Do rywalizacji stanęło 25 zawodników , którzy próbowali swoich sił w strzelaniu z karabinka sportowego na dystansie 50 m. Dla sprawdzenia kondycji strzeleckiej po okresie lenistwa wakacyjnego zawodnicy strzelali w trzech postawach : leżąc , klęcząc i stojąc. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z terenu powiatu prudnickiego , którzy strzelają na Strzelnicy Bractwa w ramach zawodów Air Benchrest. Zawody wygrał Norbert Mocha , który wyprzedził jednym punktem Marka Kędzierskiego. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Gierat.
26 sierpnia od godziny 15 Strzelnicę opanowali pracownicy Firmy MULTiTEX ( MATEX ) z Głogówka. Na tradycyjnie już organizowanym w ostatnią sobotę sierpnia Pikniku Rodzinnym przygotowano szereg atrakcji dla dzieci . Był dmuchany zamek, malowanie twarzy oraz strzelanie z karabinka sportowego. Każde dziecko otrzymywało pamiątkowy dyplom i medal. Dorośli brali udział w zawodach strzeleckich o Puchar Firmy. Najlepsze wyniki w strzelaniu z karabinka sportowego zajęli Waldemar Kunert 88 pkt i Łukasz Kunert 86 pkt. a ponieważ strzelali poza konkurencją zwycięzcami zawodów zostali Mariola Ksiądzyna 83 pkt, Norbert Hupka 82 pkt. Trzecie miejsce zajęli Dominika Szymańska i Maciej Janicki którzy uzyskali po 80 pkt. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary i dyplomy.