Strzelanie Krolewskie 2017

by

Kategoria Aktualności,Galeria

Opublikowano 6 czerwca 2017


Zielone Świątki to w Bractwie Strzeleckim czas zmian na królewskim tronie. Miłościwe Panujący Sławomir Lorenc – Król Bractwa A.D 2016 zwołał brać strzelecką na dzień 3 czerwca 2017 r. aby odbyć strzelanie królewskie. W tym dniu 26 ubranych na galowo pretendentów do tronu przybyło na strzelnicę aby drogą długich i wyczerpujących eliminacji zdobyć upragnione insygnia królewskie i przez rok pełnić zaszczytna funkcję Króla Bractwa Strzeleckiego w Głogówku.

Uroczystość rozpoczęto od złożenia ślubowania przez nowych członków Bractwa. Do ślubowania przystąpili Brat Hubert Krajczy oraz członkowie Sekcji Młodzieżowej Kinga Skupień i Mateusz Karel. Następnie Prezes Bractwa Janusz Szkodziński przedstawił regulamin strzelania królewskiego oraz zasady strzelania do kura. W eliminacjach wszyscy uczestnicy strzelali stojąc, oddając po 5 strzałów do tarczy ustawionej na dystansie 50 m. Po każdej turze strzelań odpadała połowa zawodników z najniższymi wynikami. Do finału zakwalifikowało się pięciu najlepszych zawodników Rajmund Cichoń, Gerard Cebula, Adrian Harnys, Mirosław Jagiełło i Krzysztof Poremba . Każdy z nich oddawał po trzy strzały z karabinu czarno prochowego do ozdobnej „królewskiej tarczy”. Zwyciężał zawodnik który uzyskał najlepszy wynik. Tytuł Króla Bractwa A.D 2017 wystrzelał Gerard Cebula 25 pkt ( 8,10,7 ). I Marszałkiem Bractwa został Adrian Harnys 22 pkt ( 5,10,7 ), II Marszałkiem został Mirosław Jagiełło 13 pkt ( 5,8,0 ). Pozostałe miejsca i tytuły Giermków uzyskali Krzysztof Poremba i Rajmund Cichoń.

Po koronacji nowego króla i jego świty pozostali uczestnicy zawodów przystąpili do strzelania o tytuł Strażnika Kura. Każdy z zawodników oddawał po jednym strzale do listwy na której zawieszony był ozdobny kur. Strażnikiem kura zostaje ten zawodnik po którego strzale kur spadł z postumentu. Zwycięzca otrzymuje „pod pieczę i ochronę” Kura Bractwa Strzeleckiego w Głogówku . Po roku przynosi go na Strzelanie Królewskie a na pamiątkę otrzymuje jego miniaturkę . Po długich i trudnych próbach stracenia kura z piedestału sztuki tej dokonał Brat Mateusz Sarnes. Został on czwartym w historii Bractwa Strażnikiem Kura.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *