Strzelanie Rodzinne 2017

by

Kategoria Aktualności,Galeria

Opublikowano 29 maja 2017


Od wielu lat Bractwo Strzeleckie w Głogówku w ramach propagowania strzelectwa sportowego organizuje zawody strzeleckie dla rodzin. Od 2008 roku zawody pod nazwą Strzelania Rodzinne mają charakter zawodów wojewódzkich. Zapraszane są na nie rodziny z naszej gminy a także z zaprzyjaźnionych ośrodków strzeleckich województwa opolskiego.

13 maja odbyła się kolejna edycja Strzelań Rodzinnych. Zgodnie z regulaminem zawodów do rywalizacji mogły stanąć rodziny w składzie dwoje rodziców i dziecko bądź dwójka dzieci i rodzic. Dopuszczano także miksty z udziałem dziadków. Zawodnicy strzelali z karabinka pneumatycznego na dystansie 10 m. Każdy z uczestników zawodów oddawał 5 strzałów próbnych i 10 ocenianych. Na zawody oprócz najważniejszych uczestników czyli rodzin z dziećmi przybyli także Burmistrz Głogówka Andrzej Kałamarz oraz Dyrektor Biura Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju w Opolu ppłk Jacek Sierżyński.

W konkurencji głównej zawodów strzelaniu rodzinnym pierwsze miejsce zajęła reprezentująca Kędzierzyn-Koźle rodzina Niedziela ( Jan, Paweł , Grażyna ) 246 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentująca Opole rodzina Baranowicz ( Michał, Wiktor i dziadek Jacek ) 235 pkt. Honor Głogówka i miejsce na najniższym stopniu podium uratowała rodzina Dzierza (Adam, Piotr , Gabriela ) która zdobyła także 235 pkt. Przegrała mniejszą liczba strzelonych dziesiątek. W kategorii dzieci do lat 7 medale, dyplomy i drobne upominki otrzymali Dominik Grela i Michał Lorenc. W kategorii dzieci do lat 12 najlepsze wyniki uzyskali Jan Niedziela 90 pkt , Adam Dzierza 89 pkt i Wiktor Baranowicz 89 pkt. W kategorii młodzieżowej do 16 lat bezkonkurencyjna była Kinga Skupień 84 pkt. Najlepsi strzelcy otrzymali pamiątkowe puchary , medale i dyplomy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *