Mistrzostwa wojewódzkie w strzelectwie sportowym

by

Kategoria Aktualności

Opublikowano 22 czerwca 2017

W dniu 9 czerwca na Strzelnicy Sportowej w Głogówku odbyły się Mistrzostwa Wojewódzkie w strzelectwie sportowym amatorów. Organizatorami zawodów byli : Burmistrz Głogówka , Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju oraz Bractwo Strzeleckie w Głogówku. W tym dniu do rywalizacji stanęło 66 zawodników z Opolszczyzny reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Zawodnicy strzelali z karabinków pneumatycznych na dystansie 10 m. Każdy z zawodników oddawał po 20 strzałów ocenianych. Uczniowie szkół podstawowych strzelali z podpórki , pozostali strzelali zgodnie z przepisami strzeleckimi Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Wśród uczniów szkół podstawowych ( w grupie 23 zawodników ) najlepszy wynik i tytuł Mistrza województwa opolskiego uzyskał reprezentujący SP nr 2 w Głogówku Kajetan Grzegorzak 188 pkt. Drugie miejsce zajął Paweł Ringel ( SP nr 16 Kędzierzyn-Koźle ) 179 pkt. Ostatnie miejsce na podium zajął Wiktor Baranowicz ( SP nr 14 Opole ) 178 pkt. Wśród uczniów gimnazjów ( 14 zawodników ) Mistrzynią województwa została Gabriela Kwiatkowska ( PG nr 2 w Racławicach Śl. ) 105 pkt. Drugie miejsce przypadło Nikoli Białek ( PG nr 1 w Głogówku ) 96 pkt. Trzecia była Maria Kwiatkowska ( PG nr 2 w Racławicach Śl. ) 89 pkt. Wśród uczniów szkoł ponadgimnazjalnych ( 29 uczestników ) Mistrzem województwa został uczeń Zespołu Szkół w Głogówku Michał Karel 115 pkt. Tuż za nim uplasowało się dwoje zawodników reprezentujących Liceum Ogólnokształcace nr 2 w Opolu Aleksandra Bogocz i Oskar Werner obydwoje po 114 pkt.