Strzelanie Królewskie A.D 2021

by

Kategoria Aktualności

Opublikowano 3 czerwca 2021


Po dwóch latach piastowania funkcji Króla Bractwa Strzeleckiego w Głogówku Miłościwie Panujący Król Krzysztof Poremba w dniu 22 maja 2021 r. mógł otworzyć zawody strzeleckie, których jedynym celem było wyłonienie nowego władcy Sióstr i Braci zrzeszonych w Bractwie.

Na strzelnicy stawiło się 25 pretendentów do tronu, którzy w strzelaniu z karabinka sportowego drogą eliminacji musieli wyłonić pięciu najlepszych strzelców. W finale Strzelania Królewskiego strzelano tradycyjnie do okolicznościowej królewskiej tarczy. Każdy z pięciu finalistów oddawał po trzy strzały. Zwycięzcą zostawał ten, który uzyskiwał najlepszy wynik. W przypadku takiego samego wyniku o zwycięstwie decydowała liczba najlepszych strzałów.

Ten przepis z regulaminu Strzelania Królewskiego miał wyjątkowo w tym roku zastosowanie, bowiem w serii finałowej dwóch zawodników strzeliło taki sam wynik.
Do finału Strzelania Królewskiego weszli Mateusz Sarnes, Gerard Cebula, Michał Karel, Marek Kędzierski i Rajmund Cichoń. Ten ostatni zrezygnował z udziału w finale i na jego miejsce wszedł zawodnik z 6 wynikiem z eliminacji Sławomir Lorenc.

Po zakończeniu strzelań finałowych okazało się, że dwaj zawodnicy uzyskali taką samą liczbę punktów. Po 18 oczek uzyskali Gerard Cebula i Michał Karel. O tytule Króla Bractwa A.D 2021 zadecydował strzał Michała Karela wyceniony na 9 pkt. Gerard Cebula został I Marszałkiem Bractwa. Tytuł II Marszałka przypadł w udziale Markowi Kędzierskiemu. Pozostali zawodnicy Mateusz Sarnes i Sławomir Lorenc otrzymali zaszczytne miano Giermków. Niech żyje Król.


Jedno przemyślenie nt. „Strzelanie Królewskie A.D 2021”

  1. etopaz az sports pisze:

    Great stuff, thanks

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *