Puchar zakładów pracy

by

Kategoria Aktualności

Opublikowano 1 października 2018

Rywalizacja strzelecka zakładów pracy o jedna z najstarszych imprez sportowych organizowana przez Bractwo Strzeleckie. Pierwsze zawody odbyły się w 2001 i corocznie przyciągają na Strzelnicę Sportową w Głogówku wielu chętnych. Stawką tych zawodów jest uzyskanie tytułu najlepszego strzelca w klasyfikacji indywidualnej oraz szczycenie się przez rok przechodnim Pucharem zakładów pracy dla najlepiej strzelającej firmy. Smaczku rywalizacji dodaje fakt, iż mimo że puchar jest przechodni to w regulaminie zawodów znalazł się zapis przyznający Puchar na własność temu zakładowi pracy, który trzykrotnie go zdobędzie. Od początku zawodów udało się to tylko dwóm firmom . W 2005 roku puchar przeszedł na własność Murarstwa-Lorenc, a następny w 2014 r. zdobyła firma XBUD-Poremba. Rywalizacja w tegorocznej edycji zawodów zapowiadała się bardzo ciekawie ponieważ firma MATEX dwukrotnie w latach 2016 i 2017 okazywała się najlepsza w rywalizacji indywidualnej i drużynowej. Po pierwszej majowej turze zawodów to właśnie MATEX ( obecnie MULTiTEX ) stał na czele klasyfikacji wyprzedzając w klasyfikacji drużynowej o 18 punktów firmę MORAWIEC-TRANSPORT . Wiadomo było, że między tymi dwiema firmami rozegra się walka o puchar. Tym bardziej, że w klasyfikacji indywidualnej prowadził reprezentujący MULTiTEX Michał Morawiec, który wyprzedzał trzech zawodników firmy MORAWIEC-TRANSPORT- Gabrielę Dzierza, Marka Kisińskiego i Leszka Tabora.
W dniu 8 września odbył się finał strzelań o Puchar zakładów pracy 20018. W szranki stanęło pięć zakładów pracy. Swoje możliwości strzeleckie potwierdził Michał Morawiec ( MULTiTEX ) który z wynikiem 353 pkt. zajął pierwsze miejsce . Tuż za nim uplasowali się zawodnicy firmy MULTiTEX Waldemar Kunert 333 pkt. , Łukasz Kunert 327 pkt. i Gabriela Dzierza 328 pkt. MORAWIEC-TRANSPORT. Tym samym drużyna w składzie Michał Morawiec, Waldemar Kunert, Łukasz Kunert i Marian Rebech zdobyła Puchar Zakładów Pracy po raz trzeci i zgodnie z regulaminem zawodów otrzymała go na własność. Klasyfikację indywidualną wygrał Michał Morawiec 713 pkt. przed zawodnikami firmy MORAWIEC-TRANSPORT Gabrielą Dzierza 670 pkt., Markiem Kisińskim 654 pkt., Leszkiem taborem 652 pkt. i Ryszardem Staś 644 pkt.