Głogówecki Strzelec 2017

by

Kategoria Aktualności,Galeria

Opublikowano 6 maja 2017


6 maja 2017 r. Bractwo Strzeleckie w Głogówku zorganizowało zawody strzeleckie Głogówecki Strzelec A.D. 2017. Na zawody zaproszono bractwa kurkowe zrzeszone w Okręgu Śląskim Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich R.P. Zorganizowane po raz trzeci zawody rozpoczęły się od zbiórki pocztów sztandarowych oraz uczestników na Rynku i przemarszu w asyście orkiestry dętej MGOK przez Rynek oraz ulice Zamkową . W trakcie przemarszu oddawano salwy honorowe na cześć bractw strzeleckich.

Na Głogóweckiego Strzelca stawiły się delegacje bractw strzeleckich reprezentujących Bractwo Kurkowe Miasta Rybnika, Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Tarnowskich Górach, Mikołowskie Bractwo Strzeleckie, Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Pszczynie, Raciborskie Kurkowe Bractwo Strzeleckie i najliczniej reprezentowane Bractwo Strzeleckie w Głogówku.

Zawody strzeleckie odbyły się na Strzelnicy Sportowej . Strzelano w czterech konkurencjach: o statuetkę Głogóweckiego Strzelca, o Kura, strzelanie charytatywne i strzelanie hetmanów o puchar przechodni.

W strzelaniu o statuetkę Głogóweckiego Strzelca zawodnicy w eliminacjach strzelali z karabinka sportowego na dystansie 50 m. Najlepszych dziesięciu zawodników wystąpiło w finale. Każdy z finalistów oddawał po jednym strzale z karabinu czarnoprochowego do tarczy ustawionej na odległości 50 m. Statuetkę wygrywał zawodnik którego strzał znajdował się najbliżej środka tarczy. Eliminacje wygrali zdecydowanie głogóweccy strzelcy Gerard Cebula, Marek Kędzierski , Jan Kruk i Mirosław Jagiełło. W finale najlepsze strzały oddali Mirosław Jagiełło 8,2 pkt co starczyło tylko na trzecie miejsce, Janusz Szkodziński z wynikiem 8,6 pkt zajął drugie miejsce. Największą niespodziankę zawodów sprawił królewski fotograf Bractwa Strzeleckiego w Głogówku Jan Kruk który strzałem „wycenionym” na 9,4 pkt zdeklasował rywali i stał się posiadaczem statuetki Głogóweckiego Strzelca A.D. 2017.

W następnej konkurencji zawodów strzelaniu charytatywnym zawodnicy strzelali zarówno eliminacje jak finał z pistoletu sportowego na dystansie 25 m. Eliminacje wygrali Henryk Jurkowski Bractwo Strzeleckie w Głogówku 46 pkt oraz Adolf Siemaszkiewicz i Piotr Kurek obaj reprezentujący Bractwo Kurkowe Miasta Rybnika którzy zdobyli też po 46 pkt. Poziom strzelania był bardzo wysoki o czym świadczy fakt , że Józef Pluta z Raciborskiego Bractwa Strzeleckiego wszedł do finału z 10 miejsca z wynikiem 44 pkt. Tak jak się wszyscy spodziewali finał ,w którym każdy z zawodników oddawał po jednym strzale był bardzo emocjonujący. Walka o piękny puchar trwała do ostatniego strzału. Wygrał zasłużenie Gerard Cebula reprezentujący Bractwo Strzeleckie w Głogówku . Wynik zwycięzcy to 10,6 pkt. Tuż za nim uplasowała się Maria Żyła Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Pszczynie 10,2 pkt. Trzecie miejsce zajął reprezentant głogóweckich strzelców Mirosław Jagiełło 9,5 pkt.

W strzelaniu hetmanów „ze szlojdry do biksy” Puchar Przechodni po długiej i ciężkiej walce powędrował w ręce Andrzeja Janickiego z Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Tarnowskich Górach. Kur zaś ustrzelony został przez będącego w tym dniu w doskonałej formie strzeleckiej Henryka Jurkowskiego – Bractwo Strzeleckie w Głogówku . Strażnikami Kura zostali : Prawym Marek Twardawa Bractwa Kurkowe Miasta Rybnika, Lewym Jacek Nalepa – Bractwo Strzeleckie w Głogówku.


Jedno przemyślenie nt. „Głogówecki Strzelec 2017”

  1. Zbyszek W. pisze:

    Gratulacje dla zwycięzców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *