Dzień Budowlańca

by

Kategoria Aktualności

Opublikowano 21 listopada 2016

W dniu 15 października w szranki strzeleckie stanęły firmy budowlane z naszego miasta. W tym dniu rywalizowano o miano Najlepszej Firmy Budowlanej w strzelectwie sportowym. Oprócz klasyfikacji drużynowej każdy z pracowników biorący udział w zawodach walczył o puchar dla najlepszego strzelca wśród budowlańców. W zawodach wzięły udział trzy firmy z branży budowlanej XBUD Krzysztofa Poremby, Murarstwo Bogdana Lorenca i M&W Brukarstwo Krzysztofa Wróbla i Michała Mijacza. Strzelano z karabinka sportowego na dystansie 50 m po 20 ocenianych strzałów. W klasyfikacji drużynowej ze względu na różną liczbę pracowników reprezentujących dane firmy budowlane liczono średnią liczbę uzyskanych wyników. W klasyfikacji indywidualnej liczono sumę zdobytych punktów, a w przypadku takiej samej ilości punktów zgodnie z przepisami PZSS porównywano ilości zdobytych najwyższych punktów zaczynając od 10. W przypadku takiej samej liczby 10 przelicza się 9, później 8 i tak do wyłonienia zwycięzcy. Najlepszą Firmą Budowlaną w strzelectwie sportowym na 2016 r. zostało M&W Brukarstwo 147,60 pkt. Następne miejsca zajęły Murarstwo Bogdan Lorenc 143,75 pkt. i XBUD Krzysztof Poremba 124,22 pkt. Poziom wyszkolenia strzeleckiego wśród budowlańców wzrasta z roku na rok i tym razem wyłonienie zwycięzcy wymagało odwołania się do przepisów Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Najlepsze wyniki po 167 pkt uzyskali Sławomir Lorenc ( Murarstwo ) i Vadim Sekriier ( M&W Brukarstwo ). Po przeliczeniu poszczególnych wartości zdobytych punktów okazało się , że trzy dziesiątki więcej ma reprezentujący M&W Brukarstwo Vadim Sekriier i to on został zwycięzcą zawodów. Sławomir Lorenc zajął drugie miejsce na miejscach trzecim i czwartym uplasowali się Dastin Muller ( Murarstwo ) 163 pkt i Jan Poremba XBUD 159 pkt.