Puchar Hotelu SALVE

by

Kategoria Aktualności

Opublikowano 21 listopada 2015

W dniu 21 listopada na Strzelnicy Sportowej odbyły się zawody strzeleckie O PUCHAR HOTELU SALVE. Są to najstarsze cyklicznie odbywające się zawody organizowane przez Bractwo Strzeleckie w Głogówku. Zawody odbyły się już po raz szesnasty. Atrakcją tegorocznych zawodów był udział członków Bractwa Kurkowego Hutników „MAŁAPANEW” z Ozimka, którzy w trakcie zawodów ćwiczyli strzelanie z replik muszkietów odlewanych w XIX w. na terenie ozimskiej huty . Zawodom towarzyszył huk karabinów skałkowych i kłęby dymu pochodzącego ze spalanego w trakcie strzelania prochu.

Główną częścią zawodów było strzelanie z karabinka sportowego w pozycji stojąc do tarczy oddalonej o 50 m. W wyniku eliminacji wyłoniono najlepszą piątkę zawodników , którzy w strzelaniu finałowym walczyli o tytuł najlepszego strzelca zawodów. Puchar Salve zdobył Gerard Cebula który zdecydowanie prowadził po strzelaniach eliminacyjnych – 76 pkt a serii finałowej dołożył jeszcze 34 pkt. II miejsce zajął Mateusz Sztander 21 pkt ( w eliminacjach 63 pkt ), III miejsce przypadło Prezesowi Bractwa. Janusz Szkodziński w eliminacjach wystrzelał 67 oczek natomiast w finale musiał ustąpić miejsca młodzieży i wystrzelał tylko 19 pkt. Pozostałe miejsca zajęli Norbert Mocha i Adrian Harnys.