Głogówecki Strzelec A.D. 2015

by

Kategoria Aktualności,Galeria

Opublikowano 19 maja 2015

W dniu 16 maja 2015 r. Bractwo Strzeleckie w Głogówku zorganizowało zawody strzeleckie po nazwą „Głogówecki Strzelec A.D. 2015.” Zawody zgłoszone zostały do kalendarza strzelań Okręgu Śląskiego Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.

Do udziału w nich zaproszono bractw kurkowe zrzeszone w Okręgu Śląskim. Już od wielu lat tego typu zawody zaszczycają zaprzyjaźnione z głogóweckimi strzelcami Bractwa Kurkowe z Mikołowa, Rybnika ,Raciborza oraz Żor. W tym dniu na Strzelnicy Sportowej stawiło się 29 zawodników. Rywalizowali w trzech konkurencjach. Konkurencją główną było strzelanie o Głogóweckiego Strzelca – rzeźbioną w drewnie figurkę, która stanowiła najważniejsze trofeum zawodów. W eliminacjach strzelano z karabinka dowolnego na dystansie 50 m. każdy z zawodników oddawał po 8 strzałów z których 5 najlepszych decydowało o kolejności strzelań finałowych. W finale dziesięciu najlepszych zawodników oddawało po jednym strzale z karabinu czarno prochowego do ustawionej na 50 m tarczy. Zwyciężał ten którego strzał był najbliżej środka tarczy. Zwycięzca zawodów został Brat Sławomir Lorenc ( Bractwo Strzeleckie w Głogówku ) który wyprzedził o włos Brata Janusza Raska ( Bractwo Kurkowe Miasta Rybnika ) , trzecie miejsce zajął Brat Gerard Cebula ( Bractwo Strzeleckie w Głogówku ). Drugą z rozegranych w tym dniu konkurencji było strzelanie charytatywne, w którym popisywali się najlepsi pistoleciarze z zaproszonych bractw. W eliminacjach strzelano z pistoletu sportowego na dystansie 25 m, po 5 strzałów do tarczy. W finale najlepszych dziesięciu zawodników oddawało po jednym strzale do tarczy charytatywnej. Zwyciężał ten zawodnik , którego strzał znajdował się najbliżej środka tarczy. Zwycięzcą zawodów został Brat Marcin Śląski z Mikołowskiego Bractwa Kurkowego który w ostatnim strzale finałowym strzelił centralna dziesiątkę. Wyprzedził reprezentanta Bractwa Kurkowego w Żorach Brata Zbigniewa Winiatorskiego który strzelił „tylko” zwykłą dziesiątkę. Trzecie miejsce zajął Brat Józef Pluta z Raciborskiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego . Z kronikarskiego obowiązku należy tylko dodać że trzecia konkurencję zawodów – walkę o Kura wygrał Brat Roman Baran – Bractwo Strzeleckie w Głogówku. Jako stały bywalec wielu imprez strzeleckich i bardzo dobry strzelec powiększył swoje „stadko” kurów o następną do kolekcji drewnianą figurkę.