Zawody wojewódzkie w strzelaniu rodzinnym

by

Kategoria Aktualności,Galeria

Opublikowano 30 maja 2014

24 maja po raz kolejny Bractwo Strzeleckie w Głogówku było organizatorem Wojewódzkich Zawodów Strzeleckich „Strzelania Rodzinne”. Jest to cykliczna impreza organizowana na naszej strzelnicy. Od czterech lat patronują jej Urząd Marszałkowski w Opolu i Opolska Organizacja Wojewódzka Ligi Obrony Kraju.

W tym roku w zawodach wzięło udział 86 zawodników strzelających z karabinka pneumatycznego w czterech kategoriach. Dzieci do lat 7 , dzieci do lat 12, młodzież do 16 roku życia i koronna konkurencja zawodów – strzelanie rodzinne w której udział brały 3-osobowe rodziny. W kategorii dzieci do lat 7 udział wzięło 12 zawodników , którzy z większą lub mniejszą pomocą rodziców oddawało swoje czasami pierwsze „pif-pafy” w kierunku tarcz. W tej konkurencji wszyscy zawodnicy byli zwycięzcami , otrzymywali pamiątkowe dyplomy i medale a także drobne upominki w postaci piłek i sprzętu rolniczego w skali mikro. W kategorii dzieci od 7 do 12 lat walka odbywała się już na sportowo. Najlepsze wyniki w tym dniu uzyskali Michał Kamiński 81 pkt., II miejsce zajęła Katarzyna Bogocz 79 pkt. a na III miejscu uplasowała się z mniejszą ilością dziesiątek Karolina Dzierza też 79 pkt. W grupie młodzieżowej najlepsze wyniki uzyskali Aleksandra Bogocz 92 pkt. , II miejsce zajął Mateusz Sztander 88 pkt. III miejsce z wynikiem 82 pkt wystrzelał Paweł Matwijów . Największe emocje towarzyszyły jednak najważniejszej konkurencji zawodów – strzelaniu rodzinnemu. W szranki stanęło 18 rodzin , które w 3-osobowym składzie walczyły o jak najlepsze miejsce na podium. Walka trwała do samego końca zawodów – do ostatniego strzelającego zawodnika. Najlepszą rodziną okazała się rodzina Bogoczów w składzie Aleksandra, Katrzyna i Sławomir którzy uzyskali 253 pkt. Na II miejscu z wynikiem 250 pkt uplasowała się rodzina Sztander w składzie Mateusz, Anna i Dariusz. III miejsce zdobyła rodzina Kamińskich w składzie ; Michał, Marcin i Ania zdobyli 229 pkt. Najlepsze rodziny i zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary , pamiątkowe dyplomy i medale.